MIC issued Circular 24/2022/TT-BTTTT
Vietnam Flag
10-JAN-23
You can view the official regulation here.
If you have any questions, please get in touch.
Industry Updates
Latest News
Stay ahead of the rapid changes unfolding in RF and EMC regulation worldwide.
Browse all news
Abstract background for news article
India
India flag
India TEC is seeking public consultation on 2.4, 5 and 6 GHz ER
TEC is seeking public consultations on draft Essential Requirements for equipment operating in the 2.4 GHz, 5 GHz and 6 GHz bands under MTCTE.